Budujemy dom dla ofiar przemocy w rodzinie – Prawdziwy Post 2023

Budujemy dom dla ofiar przemocy w rodzinie – Prawdziwy Post 2023

Budujemy dom dla ofiar przemocy w rodzinie – Prawdziwy Post 2023

Akcję charytatywną Prawdziwy Post realizujemy od 2009 r. Podczas kilku tygodni poprzedzających Wielkanoc zbieramy pieniądze i pościmy w intencji wybranego celu.

W tym roku celem 15 akcji Prawdziwy Post jest Budowa domu w Malborku dla kobiet i dzieci doświadczających przemocy w rodzinie. Jeśli już jesteś gotowy/a by podarować swoją cegiełkę, wejdź na: zrzutka.pl/z/PrawdziwyPost2023

Potrzebujesz więcej informacji? Czytaj dalej lub pobierz LIST!

Liderem projektu Budowy domu dla ofiar przemocy jest Chrześcijańska Misja Społeczna „Teen Challenge Polska”, która od 2006 r. pomaga potrzebującym dzieciom i rodzinom w Malborku. Odkąd w 2019 r. powstał pomysł budowy Domu, Teen Challenge udało się nabyć działkę o powierzchni 0,5 hektara, kupić gotowy projekt budynku, a w maju 2021 r. wbito pierwszą łopatę i wylano fundamenty! Kolejny etap to ściany domu, które będą stawiane tej Wiosny.

Łączny koszt projektu to 2 100 000 PLN. By ukończyć realizację przedsięwzięcia Teen Challenge stara się o dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunek – 300 000 PLN wkładu własnego. Brakuje 200 000 PLN. I to jest właśnie nasz cel. Ambitny? Tak. Niemożliwy do osiągnięcia w 5 tygodni? Z Bogiem po naszej stronie, nic nie jest niemożliwe.

Chcesz zrobić coś więcej niż wpłatę? Poznaj prawdziwy post!

O co chodzi w prawdziwym poście?
Bóg nie pragnie naszego umartwienia, ale naszej uwagi i serca we właściwym miejscu. Rodzaj twojego wyrzeczenia, czy to będą słodycze, czy ulubiony serial nie stanowi centrum prawdziwego postu. W centrum postu ma stać miłość do Boga i do drugiego człowieka.

Odmówienie sobie czegoś konkretnego to tylko narzędzie, by za każdym razem, gdy odczujesz ten fizyczny brak, zwrócić swoje myśli na Jezusa i na to, jak możesz Go naśladować. Wtedy właśnie pomyśl o celu naszej akcji Prawdziwy Post, odłóż pieniądze do skarbonki lub wpłać na zrzutkę i gorąco pomódl się o bezpieczeństwo i lepsze życie dla tej kobiety i jej dzieci, których życie właśnie zmieniasz.

Bóg ustanowił post, tak by inicjował on miłość w działaniu:
„Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, że podzielisz twój chleb z głodnym (…), a od swojego współbrata się nie odwrócisz. (…) wtedy twoje światło wzejdzie w ciemności, a twój zmierzch będzie jak południe, I Pan będzie ciebie stale prowadził (…), i będziesz jak ogród nawodniony i jak źródło, którego wody nie wysychają.” Izajasza 58:6-7,11

W każdą środę pość razem z kościołem
Poza postem indywidualnym zapraszamy do wspólnego postu całkowitego od jedzenia, w każdą środę od rana do wieczora. O godz. 18:00 zakończmy dzień na tradycyjnym nabożeństwie środowym lub modlitwą indywidualną we własnym domu.

Finał akcji Prawdziwy Post 2023
Akcję kończymy 2.04 o godz. 10:00. Do tego czasu możesz odkładać pieniądze na Budowę domu dla ofiar przemocy w rodzinie:
🔸 do skarbonki postnej (do pobrania w niedzielę w kościele!)
🔹 wpłacać je na zrzutkę: zrzutka.pl/z/PrawdziwyPost2023 lub
🔸 przesyłać na konto kościoła nr:
69 1020 1156 0000 7202 0054 9154
tytułem: Prawdziwy Post 2023

Dziękujemy za waszą hojność!

Masz więcej pytań nt. akcji Prawdziwy Post? Napisz do na nas w zakładce Kontakt!