Nowy Komunikat KZ Sienna w sprawie Koronawirusa – 24.03.2020

Nowy Komunikat KZ Sienna w sprawie Koronawirusa – 24.03.2020

Kochany Kościele,

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, od ponad 2 tygodni kościół działa w sferze online, a wszystkie nasze spotkania w budynku zboru zostały zawieszone (patrz:Komunikat KZ Sienna w sprawie koronawirusa z dnia 13.03.2020). W dniu 24.03.2020 wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem (patrz: Koronawirus – informacje i zalecenia) i jako kościół chcemy wyjaśnić w jaki sposób wpływają one na pracę zboru i realizację naszych nabożeństw online.

I. Bieżąca praca kościoła

Stacjonarne biura kościoła pozostają zamknięte do odwołania, a pracownicy zboru mają możliwośc realizacji swoich obowiązków i służby zdalnie, ze swoich domów.

II. Nabożeństwa online

Wszystkie nabożeństwa onlinę będą od teraz nagrywane z wyprzedzeniem, w celu zmniejszenia ilości osób zaangażowanych w ich realizację. Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych, nagrania fragmentów nabożeństwa (uwielbienia, kazanie, prowadzenie) będą odbywać się w kilku częściach, a w każdej z nich grupa osób zaangażowanych nie przekroczy 5 (wyłączając z tego osoby sprawujące posługę). Wszystkie osoby usługujące podczas nabożeństw online będę dojeżdżać do kościoła samochodami, z poszanowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Wszystkie nowo wprowadzone regulacje obowiązywać będą co najmniej do dnia 11.04.2020 r.

Nabożeństwa online będą nadal odbywać się w niedziele o godzinie 10:00, w formie transmisji wideo na youtube, fb/kzsienna oraz na sienna.waw.pl/media. Mimo, że nie będą to transmisje na żywo, nabożeństwa niedzielne wciąż pozostają celebracją Dnia Pańskiego i chcemy by kościół uczestniczył w nich z rosnącym zaangażowaniem. To nowe wyzwanie dla nas wszystkich, ale też szansa by sięgnąć do tego co w chrześcijaństwie najważniejsze, a nie są to budynki i ceremonie. Nie obawiajmy się, że kościół traci na swojej świętości. Jesteśmy wspólnotą ludzi, których fundamentem jest Jezus Chrystus i tego nie zmieniają żadne zewnętrzne okoliczności.

Nadal trwajmy w modlitwie, przynosząc do Boga szczególnie osoby chore i cierpiące. W tych dniach jest to szczególnie naszą misją by służyć Polakom oraz wszystkim ludziom wstawiennictwem u naszego Ojca. Okazujmy sobie to wzajemne wsparcie i miłość.

Jeśli wiecie o osobach potrzebujących pomocy lub sami jej potrzebujecie, skontaktujcie się z nami mailowo na sekretariat@sienna.waw.pl, telefonicznie pod nr tel. (22) 595 18 22 // 698 091 126 lub za pośrednictwem wiadomości na facebook’u.

Niech Boży pokój wypełni Wasze serca.