Koncert – Bredballe Gospel Choir & Sienna Gospel Choir

Koncert – Bredballe Gospel Choir & Sienna Gospel Choir

Koncert – Bredballe Gospel Choir & Sienna Gospel Choir

Zapraszamy na energetyczny koncert muzyki gospel! Na scenie zobaczymy (i usłyszymy!) dwa chóry, z dwóch zupełnie różnych zakątków Świata: Bredballe Gospel Choir (Dania) pod dyrekcją Steffena Bay’a oraz Sienna Gospel Choir (Polska) pod dyrekcją Anny Bajak.

Muzyka gospel to połączenie energii, pasji, pięknych harmonii i Bożego Słowa! Każdy z chórów znalazł w tym jednak swój unikalny styl. Dodatkowo, część programu chóry wykonają wspólnie. To będzie potęga głosów! Chcecie sprawdzić czy zmieścimy się na jednej scenie? 😉

Chórom będzie towarzyszył zespół w składzie:
Miłosz Oleniecki – piano
Karol Kozłowski – gitara basowa
Wojtek Bylica – perkusja

W czasie koncertu będzie można kupić płyty zespołów. Będziemy także zbierać dobrowolne cegiełki na działalność obu chórów.

Zapraszamy już w sobotę 26 października o godz. 18:00

Sienna 68/70

WSTĘP WOLNY

 

Bredballe Gospel Choir to czterdziestoosobowy chór gospel pochodzący z Bredballe położonego wśród przepięknych duńskich fiordów Vejle. Chór powstał w 2007 roku, a na swoim koncie ma album “All Blessings”. Materiał na płytę został nagrany podczas koncertu z towarzyszeniem jeszcze dwóch innych chórów. Wszystkie utwory napisał dyrygent chóru Steffen Bay, który jest absolwentem Royal Danish Academy of Music in Copehagen. Chór wykonuje utwory z nurtu współczesnej muzyki gospel, w szczególności z repertuaru Kirka Franklina, Hezekiah Walkera, Israela Houghtona, Edwina Hawkinsa oraz autorskie utwory Steffena Bay.

Sienna Gospel Choir to żywiołowy chór grający muzykę gospel. Chór powstał w 2002 roku i już rok później zdobył pierwsze nagrody na festiwalach chrześcijańskich. Przez 17 lat swojej działalności Sienna Gospel Choir brał udział w wielu znaczących wydarzeniach muzycznych, dużych festiwalach w Polsce i za granicą, był wielokrotnie angażowany przy produkcji programów radiowych i telewizyjnych oraz chętnie działał na rzecz lokalnych i ogólnopolskich akcji charytatywnych. Chór współpracuje z wieloma utalentowanymi wokalistami i instrumentalistami. W ostatnim czasie chór miał wielki przywilej reprezentowania Polski na międzynarodowych festiwalach chóralnych zdobywając 3 złote medale w Rydze (Łotwa) i na Korfu (Grecja). Założycielką, dyrygentem i kierownikiem muzycznym chóru jest Anna Bajak.