Prawdziwy Post 2020 – Zadbajmy o Nasz Dom na Siennej

Prawdziwy Post 2020 – Zadbajmy o Nasz Dom na Siennej

Prawdziwy Post 2020 – Zadbajmy o Nasz Dom na Siennej
„Prawdziwy Post” to organizaowana przez KZ Sienna akcja wielkopostna, która służy wspólnej modlitwie, dobremu przeżywaniu czasu przed Świętami Wielkanocnymi oraz zbiórce finansów na wybrany w danym roku cel.
 

Przez ponad dekadę, w akcji Prawdziwy Post naszemu kościołowi udało się zebrać setki tysięcy złotych i wesprzeć aż 11 dobrych inicjatyw na całym świecie, a Wasza wielka hojność przyniosła realne zmiany w życiu konkretnych ludzi i całych społeczności. Teraz tej zmiany potrzebujemy my sami, nasza społeczność i nasz dom. Dzisiaj Bóg mówi do nas:

Pragniemy by kościół był miejscem, do którego ludzie chcą przychodzić. By miejsce, w którym uwielbiamy Pana, sprzyjało uwielbieniu. By przestrzeń, w której chcemy budować chrześcijańską społeczność, sprzyjała rozmowom i wspólnemu spędzaniu czasu. By kościół, który ma być domem wielu pokoleń, był otwarty na to co nowoczesne, z zachowaniem tych tradycji, które czynią „Sienną” tak wyjątkową.
 

Marzymy, by nasz kościół zapraszał każdego kto szuka Jezusa w centrum
– Warszawy i swojego życia!

W 2019 roku obchodziliśmy 30 lecie istnienia budynku Zboru Stołecznego Kościoła Zielonoświątkowego w Warszawie, a Bóg włożył w nasze serca marzenie – o rewitalizacji naszego Domu na Siennej.
 

PRAWDZIWY POST 2020 – ZADBAJMY O NASZ DOM NA SIENNEJ

W trakcie akcji postnej stajemy razem w modlitwie, w poście oraz wspólnie zbieramy pieniądze na realizację projektu rewitalizacji hallu i kaplicy KZ Sienna oraz na inwestycję w sprzęt, który pozwoli nam dotrzeć do ludzi, w każdych okolicznościach – również online. Tegoroczna akcja Prawdziwy Post 2020, odbywa się w terminie 8 marca 2020 – 5 kwietnia 2020.

1) MODLITWA

Prośmy Boga, by dotykał naszych serc, byśmy nadal byli żywym kościołem, który stawia Jezusa Chrystusa w centrum życia i działania. Módlmy się, by ludzie którzy przychodzą na Sienną doświadczali Bożej obecności, by mogli usłyszeć ewangelię i doświadczyć miłości kościoła. Prośmy Boga, by tak jak doświadczyliśmy Jego błogosławieństwa, budując nasz dom modlitwy, jak poruszał nasze serca do hojności w wielu projektach, byśmy byli otwarci na to zadanie, które stoi przed nami. Módlmy się by Bóg zaspakajał wszystkie nasze potrzeby materialne, tak byśmy mogli wspierać Boże dzieło.

2) POST

Niezależnie od formy postu, którą wybierzesz, zachęcamy do szczególnego zaangażowania w każdą środę. Będzie to w naszym kościele dzień modlitwy i – o ile możesz – całodniowego postu zupełnego, który w zwykłych okolicznościach zakończylibyśmy wspólnym nabożeństwem środowym. Ze względu na sytuację zwiazaną z epidemią koronawirusa, spędźmy ten czas łącząc się w modlitwie, każdy ze swojego domu. Pamiętajmy przy tym o chorych i tych, którzy szczególnie potrzebują Bożego dotknięcia w tym trudnym czasie.

3) SKARBONKI

Wesprzyj naszą wirtualną skarbonkę: https://zrzutka.pl/z/post2020
 
Wpłaty na cel zbiórki można też przekazywać na konto:
Zbór Sołeczny Kościoła Zielonoświątkowego
PKO Bank Polski, w tytule: “Post 2020”
69 1020 1156 0000 7202 0054 9154
 
W obliczu epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, priorytetem stała się dla nas inwestycja w rozwój SIENNA ONLINE i zakup sprzętu umożliwiająca naszemu kościołowi tworzenie treści audiowizualnych, realizację nabożeństw i spotkań online.
 
W pierwszej kolejności planujemy zakup:
KAMER (Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K oraz Blackmagic Design Micro Studio Camera 4K)
MIKSERA (Blackmagic Design ATEM Television Studio Pro 4K)
KARTY WIDEO (Blackmagic Design UltraStudio 4K Mini) oraz
REKORDERA (Blackmagic Design HyperDeck Studio Mini)

4) ZAKOŃCZENIE POSTU planujemy na 5 kwietnia (podczas nabożeństwa online).