Gold in the slum, diamond in the dust – projekt New Life Mission

Gold in the slum, diamond in the dust – projekt New Life Mission

GOLD IN THE SLUM DIAMOND IN THE DUST PROJECT

Projekt „Złoto w slumsach, diamenty w pyle” wystartował w 2014 roku. Skierowany jest do nastoletnich dziewcząt w slumsach Kariobangi, w Kenii, a jego celem jest zapewnienie im wsparcia psychologicznego, dostępu do edukacji oraz konkretnej pomocy materialnej, takiej jak podpaski higieniczne i środki czystości.

Dziewczyny często porzucają szkołę, w poszukiwaniu pracy zarobkowej – niestety zwykle jest to prostytucja lub praca w charakterze pomocy domowej. Ostatecznie kończą jako nastoletnie żony, w kolejnej ciąży i bez szans na powrót do edukacji, a co za tym idzie – na wyjście z impasu i nędzy.

Powrót każdej z nich do szkoły jest trudnym i bardzo kosztownym procesem. Fundacja musi opłacić czesne, koszty mundurków szkolnych, wyżywienie w szkole, a także przekazać rodzinie dziewczyny regularne wsparcie finansowe – ekwiwalent jej „potencjalnych zarobków”.

JAK NARODZIŁ SIĘ PROJEKT?

New Life Mission rozpoczęła adresowanie potrzeb młodych dziewczyn z kenijskich slumsów od organizacji spotkań, oferując im wsparcie psychologiczne oraz poradnictwo. Następnym etapem były zajęcia edukacyjne. Szybko okazało się, że te nastoletnie kobiety to prawdziwe „Złoto w slumsach i Diamenty w pyle”- „zabrudzone”, „przykurzone”, często zagubione, ale niezwykle wartościowe młode osoby, potrzebujące wsparcia, opieki i kogoś, kto dostrzeże ich ogromny potencjał i im o nim powie! Projekt umożliwia im właśnie to, tak, by w końcu mogły realizować swe pasje, marzenia – zacząć nowe, lepsze życie!

JAKIE SĄ CELE PROJEKTU?

1. Ratowanie i edukowanie dziewcząt z obszarów objętych skrajną nędzą. 2. Działania resocjalizacyjne wśród młodzieży w lokalnej społeczności.

2. Budowa centrum resocjalizacyjnego, umożliwiającego prowadzenie kursów technicznych poradnictwa, coachingu i mentoringu.

3. Rozwinięcie kampanii zwalczającej pchłę piaskową (w Maseno), rozdawnictwo wkładek higienicznych, butów i odzieży.

4. Współpraca z partnerami, kościołami, przedsiębiorstwami oraz lokalnymi liderami, by pozytywnie wpływać na lokalne środowisko i społeczność, w której mieszkają młode dziewczęta.

SUKCESY:

1. Od 2014 roku New Life Mission udało się przeprowadzić przez cały proces edukacyjny 10 dziewcząt!

2. Z regularnego wsparcia korzysta obecnie ponad 200 dziewcząt w Kariobangi oraz w Maseno poprzez rozdawnictwo artykułów higienicznych.

3. Poprzez kampanię edukacyjną i rozdawnictwo artykułów higienicznych, udało się obniżyć o 60% zakażenia pchłą piaskową na terenie Maseno i poprawa wciąż postępuje

4. Zbudowana została funkcjonalna klinika, dzięki której kontynuowane są działania misji

5. Projekt w pełni wspiera obecnie proces edukacyjny kolejnych 10 dziewczyn!

JAK MOŻESZ POMÓC?

1. Podczas bankietu „Dzień Wyjątkowych Kobiet” na Siennej, weź udział w charytatywnej loterii fantów! Każdy los wygrywa (Drogie Panie, mamy dla was mnóstwo upominków!), koszt losu to 10 zł, a cały dochód przeznaczony zostanie na wsparcie projektu „Gold in the slum, diamonds in the dust”

2. Z okazji Dnia Kobiet, New Life Mission organizuję zbiórkę na wsparcie projektu. Szczegóły nt. zbiórki znajdziesz tutaj.

Niech tegoroczny Dzień Kobiet, będzie pełen serca także dla tych potrzebujacych młodych dziewczyn. Pamiętajmy o nich w modlitwie i bądźmy odważni w naszej hojności!