Jak pomagamy Ukrainie – Centrum Pomocy i Prawdziwy Post 2022

Jak pomagamy Ukrainie – Centrum Pomocy i Prawdziwy Post 2022

Jak pomagamy Ukrainie – Centrum Pomocy i Prawdziwy Post 2022

Akcję Prawdziwy Post Zbór Stołeczny KZ Sienna organizuje już od 2009 r. W tym czasie dzięki waszym otwartym sercom i hojności zebraliśmy 805 880 zł, które wydały stokrotne owoce, niosąc realną zmianę dla ludzi, którzy, być może po raz pierwszy, poczuli czym jest miłość w działaniu.

W tym roku Prawdziwy Post zaczął się, kiedy pierwsi uchodźcy z Ukrainy pojawili się w naszym kraju, w naszym mieście i w naszym kościele na Siennej. Tym razem cel wybrał się sam – pomagamy Ukrainie!

CENTRUM POMOCY UCHODŹCOM KZ SIENNA zajmuje się:

🔻 zbieraniem ofert noclegów, mieszkań, pokoii, domów dla uchodźcy/ów i koordynacja kierowania tam osób w potrzebie. Tu można wpisać swoją ofertę: http://otwartedomy.waw.pl/

🔻 łączeniem osób ofertujących miejsce zamieszkania i tych poszukujących bezpiecznego schronienia

🔻 pomocą w transporcie z granicy i w obrębie warszawy i okolic

🔻 prowadzeniem poczekalni dla wszystkich, którzy wciąż są w drodze

🔻 zapewnianiem śniadań, ciepłych obiadów i kolacji dla wszystkich naszych gości

🔻 zbiórkami i pomocą rzeczową

🔻 koordynacją pracy wolontariuszy z kościoła, którzy będą nieśli wszelką niezbędną pomoc. Zgłoś chęć pomocy na: info@sienna.waw.pl

🔻 zbieraniem ofert firm/organizacji pro bono (np. pomoc prawna, transport) i kierowanie do nich osób w potrzebie

🔻 zbieraniem ofert pracy dla uchodźców z Ukrainy.

Jeśli znasz osobę, która w związku z wojną na Ukrainie, potrzebuje pomocy skieruj ją do działającego 24h Centrum Pomocy dla Uchodźców na Siennej 68/70, tel. +48 698 091 126.

CZYM JEST PRAWDZIWY POST?

ZBIÓRKA

Hojność to przywilej. To, że możesz się dzielić tym co masz jest błogosławieństwem. Osoby uciekające z objętej wojną Ukrainy potrzebują naszej pomocy, także finansowej. Wesprzyj zbiórkę na pomoc humanitarną niesioną przez KZ Sienna na:

siennadlaukrainy.pl

lub robiąc przelew:
Kościół Zielonoświątkowy Zbór Stołeczny
69 1020 1156 0000 7202 0054 9154
Tytułem: Ukraina

For international transfers:
PL69 1020 1156 0000 7202 0054 9154
SWIFT:BPKOPLPW
Reference: Ukraine

W punkcie info w kościele na Siennej 68/70 możesz także pobrać skarbonkę postną. Postaw ją w widocznym miejscu w domu lub w pracy, by przypominała ci o celu twojego postu.

POST

Post nie jest zwykłym postanowieniem, odmówienie sobie czegoś, czymś co robimy, by poczuć, że “działamy.” Według Biblii podejmujemy go ze względu na głęboką tęsknotę za Bożym Królestwem. Pragniemy zmiany, która wydaje się niemożliwa w oparciu o ludzkie działania, wołamy o uwolnienie od niesprawiedliwości, opresji, konsekwencji zła. Niezależnie od tego, jaką formę postu wybierzesz, zadbaj, by jego motywacje były właściwe.

MODLITWA

Bóg dał nam modlitwę, byśmy nigdy nie tracili nadziei, by w najtrudniejszych momentach  praktykować wiarę i zaufanie. Od 6 marca podejmij postanowienie codziennej modlitwy o pokój na Ukrainie i Bożą ochronę nad jej mieszkańcami. Wybierz porę, w której będziesz się modlił i potraktuj ją, jak czas duchowej walki ze złem.

WOLONTARIAT

Zgłoś się jako wolontariusz na: bit.ly/wolontariatsienna lub otwórz dla kogoś swój dom, rejestrując się na otwartedomy.waw.pl

Prawdziwy Post 2022 to okazja dla każdego z nas, by prawdziwie wywyższyć Boga, a miłość, którą sami otrzymaliśmy przekazać dalej – w działaniu!

„Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza poranna i twoje uzdrowienie rychło nastąpi; twoja sprawiedliwość pójdzie przed tobą, a chwała Pańska będzie twoją tylną strażą. Gdy potem będziesz wołał, Pan cię wysłucha, a gdy będziesz krzyczał o pomoc, odpowie: Oto jestem! Gdy usuniesz spośród siebie jarzmo, szydercze pokazywanie palcem i bezecne mówienie, gdy głodnemu podasz swój chleb i zaspokoisz pragnienie strapionego, wtedy twoje światło wzejdzie w ciemności, a twój zmierzch będzie jak południe, i Pan będzie ciebie stale prowadził i nasyci twoją duszę nawet na pustkowiach, i sprawi, że twoje członki odzyskają swoją siłę, i będziesz jak ogród nawodniony i jak źródło, którego wody nie wysychają.” Iz 58.6-11