Ogłoszenia – Co nowego w tym tygodniu?

Ogłoszenia – Co nowego w tym tygodniu?

WIECZERZA PAŃSKA

Już w najbliższą niedzielę podczas nabożeństwa przystąpimy do Wieczerzy Pańskiej, stacjonarnie, w kościele, ale także online. Tym z Was, którzy nie będą mogli towarzyszyć nam w kaplicy, przypominamy jak przygotować się do niej w domu:

„Jeśli chcesz wziąć udział w Wieczerzy Pańskiej, zgromadź domowników wokół stołu, na tacy (talerzu) połóż kilka połamanych kawałków chleba (najlepiej macy – można ją kupić w sklepach spożywczych lub upiec samemu z mąki przennej i wody (przepis tutaj), naszykuj też wino (gronowe lub sok winogronowy, jeśli nie możesz spożywać alkoholu) w małych naczyniach (szklaneczkach, kieliszkach) i pozostań z nami razem w modlitwie on-line. W czasie, gdy pastor, prowadzący wieczerzę będzie czytał fragment z I Kor 11, 23-26, czytaj i wypowiadaj ten tekst razem z nim w Twoim domu, kiedy pastor będzie się modlił nad chlebem i winem, rób to razem z nim swoimi słowami. Potem podaj chleb i wino uczestnikom Wieczerzy.” 

KOŚCIÓŁ OTWARTY

Zapraszamy na stacjonarne nabożeństwa niedzelne o godz. 10:00 (bez zapisów)

Nabożeństwo niedzielne dostępne będą także na streamingu online: na yt o 10:00 i na fb o 18:00

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Trwa epidemi, wciąż należy więc zachować specjalne względy ostrożności:

  • Wszystkie osoby obecne na nabożeństwie muszą nosić maseczki lub przyłbice oraz zachować między sobą bezpieczny dystans 2 m. Usta i nos muszą pozostać zakryte cały czas, kiedy przebywamy w budynku kościoła.
  • Osoby przeziębione, z katarem, kaszlące lub z podwyższoną temperaturę, prosimy o pozostanie w domach.

OPIEKA NA DZIEĆMI

W trakcie nabożeństwa zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku:

  • przedszkolnym
  • klasy I-III

 

KONCERT UWIELBIENIOWY ONLINE

Chrześcijańska Dusza Świata to cykl kameralnych koncertów uwielbieniowych. Jest to projekt ekumeniczny, organizowany przez Sebastiana Iwanowicza, z którym nasz kościół od kilku lat współpracuje w ramach służby uwielbienia.

Wezwanie do Ewangelizacji, które stanowi bazę cyklu, inspiruje artystów różnych wyznań chrześcijańskich. Artystą który zainauguruje projekt jest Marcin Jajkiewicz, któremu towarzyszyć będą: Mirosław Żabski (saksofony), Zuzia i Wiktoria Jajkiewicz (wokal). Marcin jest wszechstronnie utalentowanym wokalistą, rozpoznawalnym w świecie muzyki gospel jako solista koncertu Uwielbienie we Włocławku i zespolu Wiarygodni. Przed laty wyśpiewał nagrodę „Bursztynowego Słowika” na Międzynarodowym festiwalu w Sopocie, dziś wyśpiewuje worshipowe kompozycje żony Anny Bystroń Jajkiewicz, oraz poruszająco interpretuje pieśni uwielbieniowe.

PREMIERA w najbliższy czwartek 11.06.2020 o godz. 20.00

Link do koncertu udostępnimy na fb.com/kzsienna Zapraszamy!