Noc Świątyń na Siennej

Noc Świątyń na Siennej

Noc Świątyń na Siennej

Zapraszamy na Sienną! Przygotowujemy bogaty program, który pomoże naszym Gościom poznać zielonoświątkową duchowość, muzykę oraz praktyczne aspekty funkcjonowania Kościoła.

NOC ŚWIĄTYŃ NA SIENNEJ – program

g.18:00-22:00
Garden Party
Świetna muzyka, darmowa lemoniada, domowe ciasta i inne smakołyki, dobre rozmowy i masa świetnej zabawy w zielonym ogrodzie kościoła.

g.19:15
Prezentacja o Kościele Zielonoświątkowym
Krótka prezentacja o podstawowych zasadach wiary i praktykach kościoła zielonoświątkowego prowadzona przez pastora Arkadiusza Kuczyńskiego, pytania i odpowiedzi. W co wierzą zielonoświątkowcy? Jakie doktryny i praktyki są dla nich szczególnie ważne? Co ich wyróżnia na tle innych wspólnot?

g. 20:00
Koncert Sienna Gospel Choir
Żywiołowy chór pod dyrekcją Anny Bajak, który od kilkunastu lat w kraju i za granicą dzieli się przesłaniem nadziei poprzez muzykę gospel. Wielokrotnie nagradzany, w 2017 zdobył złoty medal i Grand Prix na Europejskiej Olimpiadzie Chórów w Rydze oraz złoty medal na międzynarodowym festiwalu chórów na Korfu (2018).

g.21:00
Zwiedzanie budynku
Zajrzyj w każdy kąt budynku przy Siennej 68/70, a przy okazji odkryjesz miejsca i formy działalności, które będą niemałym zaskoczeniem! Otwarte drzwi naszych pomieszczeń to również ciekawi ludzie, gratisy i inne niespodzianki. Zwiedzanie prowadzi administrator budynku Sławomir Nowakowski.

O Zborze Stołecznym Kościoła Zielonoświątkowego:

Kościół Zielonoświątkowy to chrześcijański kościół o charakterze ewangelikalnym; jest to drugi pod względem liczby wiernych kościół protestancki w Polsce. Zbór Stołeczny, który powstał na początku lat 50-tych, liczy przeszło 500 członków i ok. 700 wiernych, co czyni go jednym z większych zborów zielonoświątkowych w kraju.

Historia zielonoświątkowców na ziemiach polskich sięga początków dwudziestego wieku. Przez kolejne dziesięciolecia Kościoł dynamicznie się rozwijał – powstały nowe zbory, rozwinęła się służba charytatywna i społeczna, szczególną troską otoczono działalność wśród dzieci i młodzieży. W roku 1997 znaczenie roli Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce docenił Sejm RP, uchwalając Ustawę o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Jednakże dla zielonoświątkowców nie organizacja kościelna liczy się najbardziej, lecz przyprowadzenie ludzi do poznania Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, oraz nieustanne doświadczanie realnej obecności Ducha Świętego w życiu wierzących i całego Kościoła. Jesteśmy Twoimi sąsiadami, spotykamy się w pracy, w szkołach, na ulicach naszego miasta – poznaj nas bliżej!

Noc Świątyń w Warszawie

Odkryj niezbadane – budowle, społeczności, religie, wyznania – i weź udział w V Nocy Świątyń w Warszawie. Przyłącz się do obchodów Europejskiego Dnia Przeciw Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój i poznaj warszawskie świątynie i miejsca modlitw.

Wydarzenie https://www.facebook.com/events/367466350817593/
Pełny program wieczoru: http://nocswiatyn.pl/program-warszawa2019/